ANGORA, Wochenblatt auf polnisch, Dortmund - Głos Polski, Pismo dla Polaków w RFN, Recklinghausen - KURIER, Hamburg - SOWA, YES-Poland, mmagazyn europejski, Frankfurt am Main
poniedziałek, 23 lutego 2009
Dr. Michał Nowosielski, Instytut Zachodni, Poznań. Z prośbą o poinformowanie innych organizacji o naszych badaniach
Od Polnisches Kulturzentrum e.V.
poniedziałek, 02 lutego 2009
żydokomunistyczna hołota i szpiegowskie siatki agentów w Konsulatach RP w Niemczech, Południowej Ameryce i na całym świecie
Szanowny Panie Ambasadorze,
 
efektem działań Służby Bezpieczeństwa kierowanej przez ubeckiego generała Kiszczaka były m.in. tzw. tajne spotkania w Magdalence i tzw. porozumienia okrągłego stołu.

Czesław Kiszczak 2.02.2009:
- Na placówkach dyplomatycznych, w ambasadach i przedstawicielstwach Polski za granicą był kwiat kwiatów PZPR - działacze partyjni, ZSL, SD; kwiat MSW w nagrodę wysyłano do pracy wywiadowczej za granicą (...)  http://wiadomosci.onet.pl/1908976,11,item.html

konsulat rp.jpg
(259 downloads) Download this episode (5 min)

http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20060331_1631-23840.mp3

(...) Tzw. konwent organizacji polskich w Niemczech jest zwykłą bandą złoczyńców, którą były agent komunistycznych służb specjalnych Andrzej Byrt (aktualnie na posadzie ambasadora RP w RFN, odpowiedzialny za podpisanie kryminalnej umowy o budowę tzw. wirtualnej ambasady, Rzeczpospolita informowała) powołał sobie - z kilku osobników żydowskiego pochodzenia i osób świadomie współpracujących z byłym agentem komunistycznych służb specjalnych - w celu kasowania pomocy finansowej, którą rządy RFN i RP zobowiązały się w traktacie z 17.6.1991 roku udzielać zorganizowanym grupom mniejszości polskiej w Niemczech.

Friday, Mar 31, 2006
Stefan Kosiewski: Protest Polskiego Ośrodka Kultury przeciwko wykorzystywaniu Polonii przez MSZhttp://sowa.mypodcast.com/200603_archive.html


sobota, 31 stycznia 2009
Stefan Kosiewski: Protest Polskiego Ośrodka Kultury przeciwko wykorzystywaniu Polonii przez MSZ
Od Polnisches Kulturzentrum e.V.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP instrumentalnie wykorzystuje środowiska polonijne w Niemczech do realizacji swojej polityki, a jest to rzecz niewątpliwie skandaliczna i niedopuszczalna. Bo można przecież w celach wielkich i w interesie narodowym Polski współpracować z Polonią w sposób godny, z uznaniem partnerskiego charakteru tej współpracy i z szacunkiem dla zasady pomocniczości (Subsidiaritätprinzip), jak nakazuje katolicka nauka społeczna.
Tymczasem w wypowiedzi zastępczyni rzecznika MSZ Justyny Lewańskiej, przytoczonej przez zbliżoną do kręgów rządowych gazetę "Nasz Dziennik", bezczelne szczerzy gębę żydokomunistyczny terror haniebnej przeszłości MSZ-u:
"będziemy nadal wywierać naciski w tej sprawie, wykorzystując również środowiska polonijne w Niemczech". Środa, 29 marca 2006, Nr 75 (2485)
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20060329&id=sw21.txt

Szanowny Panie Ministrze Meller,
nie ma takich środowisk polonijnych w Niemczech, które dadzą się wykorzystywać Pana pracownikom. Są pojedynczy ludzie, jednostki gotowe zawsze do wypełniania w każdych okolicznościach agenturalnych poleceń. Nie można jednak tych żałosnych osobników określać mianem środowisk polonijnych. Czy mógłby ktoś sobie wyobrazić podobną niefrasobliowść w ustach rzcznika dajmy na to izraelskiego ministerstwa? Diaspora żydowska uporałaby się niewątpliwie z niewłaściwymi supozycjami we właściwy sposób.
Jest rzeczą zrozumiałą, że były agent służb komunistycznych w Brukseli Andrzej Byrt może chcieć odejść ze stanowiska Ambasadora RP w Berlinie w aurze obrońcy dobrego imienia Polski, a nie jako człowiek, który wykorzystał kilka lat temu kilka osób w Niemczech do zawiązania sprzysiężenia określanego jako tzw. konwent organizacji polonijnych w Niemczech, który jest tylko zwykłą bandą złoczyńców.
Polskie organizacje w Niemczech nie przykładały ręki do zakładania szajki, przed którą skutecznie przestrzegliśmy Pana Prezydenta Kaczyńskiego 8.03.2006. ( wspomnienie poniżej ), Polacy zachęcają serdecznie Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP do gruntownych przewartościowań i dokonania niezbędnych zmian.
Z szacunkiem
Stefan Kosiewski, Prezes Polskiego Ośrodka Kultury
Frankfurt nad Menem, 31. 03. 2006
Von: "SOWA" Mi 8, Mär 2006
Prezydent Lech Kaczyński rozpoczął w środę dwudniową, roboczą wizytę w Niemczech, która służyć ma poznaniu (...)
i spotka się z konwentem organizacji polskich w Niemczech.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3200486.html
Informuje się niniejszym, że tzw. konwent organizacji polskich nie jest prawnie zarejestrowaną organizacją, ( nie jest podmiotem prawa: nie ma statutu, konta w banku, nie ma żadnej ustalonej liczby członków, nie ma żadnego ciała kontrolnego, żadnych mechanizmów demokratycznych, nie ma żadnego nadzoru nad powierzonymi tej bandzie finansami ani polski Urząd Skarbowy, ani niemiecki Finanzamt); ta szajka nie ma prawa do występowania w imieniu Polaków żyjących w Niemczech.
Tzw. konwent organizacji polskich w Niemczech jest zwykłą bandą złoczyńców, którą były agent komunistycznych służb specjalnych Andrzej Byrt (aktualnie na posadzie ambasadora RP w RFN, odpowiedzialny za podpisanie kryminalnej umowy o budowę tzw. wirtualnej ambasady, Rzeczpospolita informowała) powołał sobie - z kilku osobników żydowskiego pochodzenia i osób świadomie współpracujących z byłym agentem komunistycznych służb specjalnych - w celu kasowania pomocy finansowej, którą rządy RFN i RP zobowiązały się w traktacie z 17.6.1991 roku udzielać zorganizowanym grupom mniejszości polskiej w Niemczech.
http://zgoda.blox.pl
http://sowa.mypodcast.com/200603_archive.html

----- Original Message -----
Sent: Saturday, January 31, 2009 1:20 PM
Subject: AW: [sowa] Arykuł

Wir wünschenuns keine Beiträge mehr!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wtorek, 20 stycznia 2009
Ksiezy mamy w parafii z przydzialu, ale rabinów mozemy sobie dobierac; Re: Zydzi w Polsce

Ksiezy mamy w parafii z przydzialu, ale rabinów mozemy sobie dobierac; czy nie ma Pan sobie nic do zarzucenia w przedmiocie zawieranych znajomosci?

----- Original Message -----
  From: Krzysztof Cierpisz (G)
  To: 'SOWA'
  Sent: Tuesday, January 20, 2009 2:54 PM
  Subject: SV: czy Pan chce administratora sowy skazac za antysemityzm? Re: Zydzi w Polsce

  Michael Hermon

  Radio Kol Polin ( za polskie pieniadze)

  Zona Malka Kafka ( poprzednio Kawka)

  Sekretarz w BB

  ZP

  KC

  PS

  Prawde mowi moj znajomy rabin , ze gojow trzeba prac po mordach.

  Glowa goja nic nie rozumie!

http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/c235d96857db0b98?hl=pl

----- Original Message -----
Sent: Tuesday, January 20, 2009 11:34 PM
Subject: SV: sowa magazyn europejski opis nie pasuje do zdjec, w opisie mowa o biciu gojow po mordach, a na fotkach same semickie buzie i nikt nikogo nie bije

Dzieki temu zawsze wiem to co jest na czasie.

KC

Saturday, Jan 17, 2009

Poznańskie Koziołki, czyli Manifestacja Siły Izraela w Polsce, Gaza, gawiedź i igrzyska

(40 downloads) Download this episode/ ściągnij mp3, wysłuchaj (7 min)  
http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/9c64c11f4ffe4401?hl=pl

http://www.tvp.info/news.html?directory=120&news=863282

wiceprezydent Poznania Frankiewicz skrytykował pokojową manifestację
przewodnicząca gminy żydowskiej nie ukrywała swojego oburzenia (" ze względu na gości z Izraela, bo tam pociski na nich lecą")

na internetowej stronie TVP
Toczy się dyskusja postów: 1 / ostatni dodany 2009-01-15 12:03:

jedyny Komentarz dopuszczony przez administratora internetowej strony TVP to tendencyjny, skierowany do Ambasadora Dawida PELEGA list byłego działacza podziemnego radia Solidarność ze Swidnika, który po wpadce i aresztowaniu w 1984 r. przez SB, został zwolniony na mocy amnestii, a następnie dostał paszport i zgodę SB na wyjazd z tajną misją do Włoch, której celem było uzyskanie pomocy finansowej z Zachodu, misję wypełnił, wrócił wnet z pieniędzmi, potem wyróżniony został m.in. odznaką Zasłużony dla Lubelszczyzny
Ireneusz Haczewski otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
Barbara Haczewska otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
http://www.ireneusz.haczewski.pl/zyciorys.html

Donat Lusk: Poznańskie Koziołki, czyli Manifestacji Siły Izraela w Polsce, Gaza, gawiedź i igrzyska

Odznaczony Haczewski nie dostrzega faktu popełnienia pospolitego przestępstwa przez obywatela Izraela w Polsce. Nie widzi przestępstwa popełnionego przez policję, która zatrzymała w Poznaniu Polaków, pobite ofiary bandyckiego napadu dokonanego przez obywatela Izraela na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a nie zatrzymała sprawcy napadu, którego twarz udokumentowana została kamerą państwowej Telewizji Polskiej.

Wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz zapomniał, że ma obowiązki służbowe i jest zobowiązany niezwłocznie złożyć zawiadomienie o popełnieniu w jego obecności przestępstwa przez obywatela Izraela w zarządzanym przez siebie mieście a Prokuratura w Poznaniu zapomniała, że zobowiązana jest z urzędu do uruchomienia dochodzenia w sprawie pogromu dokonanego w tym mieście w styczniu 2009 roku przez żyda na Polakach. Nie wiadomo, czy zadbano o to, żeby sprawca nie uciekł z kraju.

Przewodnicząca gminy żydowskiej w Poznaniu może być wezwana na rozprawę w charakterze świadka i wtedy może nie kryć swojego oburzenia ze względu na gości z Izraela, z których to gości jeden gość - na tradycyjnie od wieków gościnnej Ziemi Polskiej - dopuścił się aktu ucierania nosa Polakom pięściami.

Odznaczony H. nie podejmuje tematu prania się przed kamerami po pyskach, bo wychodzi z anachronicznego założenia, że żyd nie będzie przecież ciągał po sądach w Polsce żyda, bo od czego jest kahał? Jeżeli więc już prowokowana jest jakaś dyskusja przy wszystkich, bo gdzie się bije dwóch żydów, tam dialektycznie trzeci powinien na tym skorzystać, to trzeba chyba rozważyć talmudycznie, że jak już jeden jest w rytualnym stroju starozakonnym (kiepa na kiepełe), to pewnie rozchodzi się o to, żeby Polacy wiedzieli, że obcych i żydów to mamy tak naprawdę gdzieś, poza Polską, a w Polsce to tylko gościnnie Ambasador Izraela Peleg i jego asysta robią jeszcze za żyda, no i biedna przewodnicząca gminy żydowskiej, która nikomu nie chce przecież źle.

Michał Boni też nikomu nie zaszkodził, choć za młodu się buntował, jak odznaczony na starość H. i wyróżniona z transparentem do protestu młodzież anarchistyczna nawiązująca charakterem swojego wystąpienia nie tyle do myśli Bakunina, co raczej do praktyków ruchu Wolność i Pokój, który był w Polsce w ciężkich czasach żydokomuny Rakowskiego, Urbana i Kiszczka, kiedy trzeba było pisać lekką ręką donosy na kolegów, żeby móc wytrwać w godności i wyrobić się w końcu przy Tusku na ministra, jaskółkę przemian.

A poza tym Polska to jak wiadomo nie Izrael, a Mossad to nie SB, i gdzieś są na pewno schowane dobrze spalone rzekomo archiwa, a prawda jest taka, że Koziołki wypuszcza się w Poznaniu na wieżę, kiedy gawiedź spragniona uciech, a chłopa się upija.

Z Frankfurtu nad Menem mówił
Donat Lusk
http://sowa.mypodcast.com/200901_archive.html
Podczas przemówienia ambasadora Izraela w Polsce w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej doszło w środę wieczorem do przykrego incydentu
http://pkn.blox.pl/2009/01/Poznanskie-Koziolki-czyli-Manifestacji-Sily-1.html
Polski Komitet Narodowy

Posted by sowa at 5:46 PM |  MAKE A COMMENT   

http://sowa.mypodcast.com/200901_archive.html

wtorek, 14 października 2008
wydaje pieniądze podatnika polskiego na bankiety dla takich samych jak on fałszywych działaczy polonijnych w Niemczech

Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec Dr. Marek Prawda

http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20081014_1634-313135.mp3

Pan dr Marek Prawda

Ambasador RP
Berlin
 
Szanowny Panie Ambasadorze,
 
efektem działań Służby Bezpieczeństwa kierowanej przez ubeckiego generała Kiszczaka były m.in. tzw. tajne spotkania w Magdalence i tzw. porozumienia okrągłego stołu.
Marszałkiem Sejmu RP a następnie przewodniczącym stowarzyszenia Wspólnota Polska wyznaczony został uczestnik tych parateatralnych układów żydokomunistycznych Andrzej Stelmachowski; do pracy w charakterze Ambasadora RP w Niemczech wysłany został agent komunistycznych tajnych służb Andrzej Byrt.
 
Wspólnota Polska Stelmachowskiego działa niezmiennie na szkodę organizacji polskich w Niemczech, na Białorusi i w innych państwach. Faktycznym celem działania tej grupy pozbawionych skrupułów osobników jest ostateczna likwidacja zorganizowanego życia Polonii w Niemczech tak samo jak i w innych państwach na całym świecie. Realizuje ona ten cel poprzez przejmowanie środków przeznaczonych w budżecie państwa polskiego na pomoc dla Polonii a następnie kierowanie tych pieniędzy nie na działalność programową organizacji polonijnych, lecz do siatki prywatnych osób, z reguły żydowskiego pochodzenia, które jako agenci agentów, klienci konsulatów opanowanych przez żydowską korporację Gieremka, jawnie prowadzą szkodliwą dla Polski i Narodu Polskiego działalność antypolską.
 
 Polnisches Kulturzentrum e.V.
Polskie Stowarzyszenie Szkolne "Oświata" musiało w tych warunkach zaprzestać już dziesięć lat temu prowadzenia nauczania języka polskiego w trzech szkołach państwowych we Frankfurcie nad Menem, bo Wspólnota Polska Stemachowskiego odmówiła Polakom w Niemczech jakiegokolwiek wsparcia.
 
Tymczasem Alexander Zajac z Aachen, który przejmował środki z budżetu Senatu RP jako "Konvent Polski w Niemczech" (siatka założona przez Byrta) obecnie robi to samo pod szyldem "Polskie Forum" w Berlinie.
 
W czasach stanu wojennego osobnik ten zbierał w Niemczech pieniądze "na Solidarność" jako samozwańczy Polak i aktywista, obecnie bez jakiejkolwiek demokratycznej kontroli społecznej wydaje pieniądze podatnika polskiego na bankiety dla takich samych jak on fałszywych działaczy polonijnych w Niemczech, którzy nie reagują nawet na wezwania do autolustracji, przedstawienia zaświadczań lustracyjnych z IPN.
 
 Po 1945 roku w środowisku byłych żydowskich robotników przymusowych w Niemczech osoby używające polskiego języka i zamierzające osiedlić się na terenach przyznanych Polsce zawiązywały organizacje z nazwy polskie, przyjmowały chrzest katolicki i brzmiące z polska nazwiska.
Tak Marceli Reich nazwał się: Marcel Reich-Ranicki, a następnie został oficjalnie pracownikiem konsulatu RP w Londynie, zaś nieoficjalnie kapitanem żydowskiej Służby Bezpieczeństwa. W jednej tylko dzielnicy Frankfurtu nad Menem - Zeilsheim osiadło wtedy 5 tysięcy ludzi żydowskiego pochodzenia.  Dzisiaj prasa w Niemczech zaczyna nieśmiało odkrywać ściśle tajną historię XX wieku.
 
Protestujemy przeciwko finansowaniu z budżetu Senatu RP imprezy organizowanej przez Alexandra Zajaca 28-30 listopada 2008 roku w Berlinie i wzywamy Pana Ambasadora do nieuczestniczenia w antypolskim bankiecie zaplanowanym z udziałem byłego marszałka Semu Płażyńskiego, a obecnie następcy Stelmachowskiego we Wspólnocie.
 
Prawda jest jedna i ona nas wyzwoli - powtarzał Jan Paweł II, papież z dalekiego Kraju, następca Jezusa na Ziemi, który niezmiennie nauczał, że Polakom nie wolno przykładać ręki do Zła.
 
Z Frankfurtu nad Menem mówił

Stefan Kosiewski

http://sowa.mypodcast.com/200810_archive.html

Polski Komitet Narodowy

poniedziałek, 29 września 2008
Ruch na Rzecz Demokracji - partnerzy Widackiego w aspekcie lustracji: Olechowski, Szymborska i inni
Strona ulubiona Ruch na Rzecz Demokracji - partnerzy Widackiego w aspekcie lustracji
Prokuratorzy z IPN znaleźli w archiwach notatkę, która podważa oświadczenie lustracyjne Jana Widackiego; czy straci on nie tylko mandat poselski, ale i możliwość wykonywania przez 10 lat zawodu adwokata? 3 maja 2007 Widacki, Olechowski, Szymborska i inni założyli Ruch na Rzecz Demokracji, który do dzisiaj nie ruszył z miejsca.
Kategoria:
Polityka
Źródło:
http://sowa.beeplog.de
Dodano:
2008/09/29
Zapamiętano:
1 raz
Tagi:
SB żydokomuna złodzieje judeopolonia kapusie
Ocena
Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
 
 

http://elefanta.pl/bookmark.action?bookmarkId=1264878

czwartek, 11 września 2008
Kalendarium Wołyńskie 11 września
 

 11 września 1877 r. – w Dzierżynowie w Puszczy Nalibockiej urodził się Feliks Edmundowicz Dzierżyński, działacz komunistyczny. Szef pierwszych sowieckich organów bezpieczeństwa Czeka, GPU i OGPU. Symbol terroru w rewolucyjnej Rosji. Obiekt kultu w ZSRR i krajach obozu socjalistycznego. Zmarł 20 lipca 1926 r. w Moskwie.

11 września 1881 r. – urodził się ks. Stefan Jastrzębski, kapłan diecezji łucko-żytomierskiej, a następnie łuckiej. W okresie międzywojennym i do 1944 r. proboszcz i dziekan w Lubomlu. Zmarł 10 czerwca 1961 r. w Polichnie.
11 września 1925 r. – zmarł ks. Jan Szuhajski, kapłan diecezji łucko-żytomierskiej. Urodził się w 1839 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1867 roku.
11 września 1943 r. – oddziały niemieckie otoczyły oddziały UPA na terenie klasztoru w Nowym Zahorowie na Wołyniu. Wywiązał się bój, który przeszedł do mitologii UPA. Zob. Mohort, “Dekonstrukcja mitu” // http://65-lat-temu.salon24.pl/
11 września 1944 r. – w wiosce Kunyn k. Zdołbunowa urodził się Myrosław Błaszczuk, w latach 1992-1994 przedstawiciel prezydenta Ukrainy w rejonie zdołbunowskim. Zgodził się i pomógł parafii rzymskokatolickiej w Zdołbunowie odzyskać plebanię.
11 września 1971 r. – w Moskwie zmarł Mykyta Chruszczow, radziecki polityk, przywódca (w latach 1953-1964 sekretarz generalny KC KPZR) i premier ZSRR. Urodził się 17 kwietnia 1894 r. w Kalinówce k. Kurska. W latach 1938-1949 I sekretarz KP(b)U. Brał udział w “wyzwalaniu Zachodniej Ukrainy” w 1939 roku. Wzmógł walkę z Kościołem.

Uprzejmie proszę o wszelkie uwagi i uzupełniania.

ks. Witold Józef Kowalów
kovaliv@ostroh.uar.net 
http://wolyn.notlong.com

http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum1/message/1372

środa, 10 września 2008
"Wspólnota Polska" powinna być zreorganizowana i odpolityczniona. Panu Stelmachowskiemu i p. Płażyńskiemu już dziękujemy

To prawda, że tzw."Wspólnota Polska" przeszkadza Polakom się
integrować- ich dzieli. Instytucja ta jest tworem starym i
skostniałym, a obecność nowej "lalki" w rękach politykierów polskich
powoduję, iż staje się ta instytucja jeszcze bardziej skostniałą i
martwą /jak zresztą Fundacja Pomocy Polakom na Wschodzie/. Cóż możemy
zrobić ? Przynajmniej nie milczeć, a każdy przejaw arogancji i braku
dobrej wolu uwypuklać, opierając swoje wypowiedzi o konkretne fakty.
"Wspólnota Polska" powinna być zreorganizowana i odpolityczniona. Panu
Stelmachowskiemu i p. Płażyńskiemu
już dziękujemy.

Pozdrawiam Paweł Roś.

----- Original Message -----
From: "Paweł Ros" <wiktor.dmuchowski@gmail.com>
Sent: Wednesday, September 10, 2008 2:19 PM
Subject: Re: ks. Witold Józef Kowalów; Rabbi Arthur Waskow; Postulaty Laickie - apel racjonalistów do polityków; bohaterowie sa zmiekczeni; dolar; "Wspólnota Polska" Plazynskiego, wojskowego w Gruzji; na trybunie dla ludu
http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum/message/1693
poniedziałek, 08 września 2008
Kalendarium Wołyńskie 7 września

7 września 1973 r. – w Szarogrodzie na Podolu zmarł nagle (w rocznicę swoich święceńmkapłańskich – w 1930 r. we Włodzimierzu Wołyńskim) ks. dr Bronisław Drzepecki (1906-1973), wybitny kapłan diecezji łuckiej. Świadek wiary więziony w obozach koncentracyjnych w Kazachstanie i Rosji.

7 września 1978 r. – w Manheim w Niemczech zmarł ks. prał. Juliusz Janusz, kapłan diecezji łuckiej. Przed II wojną światową proboszcz i budowniczy kościoła w Potaszni w dekanacie kostopolskim. Kapelan wojskowy. Duszpasterz polonii w Niemczech Zachodnich.

7 września 2007 r. – wydana została Ustawa o Karcie Polaka (opublikowana w Dz. U. z 2007 r. Nr 180, poz. 1280). Weszła w życie 29 marca 2008 roku.

Uprzejmie proszę o wszelkie uwagi i uzupełniania.

ks. Witold Józef Kowalów
kovaliv@ostroh.uar.net 
http://wolyn.notlong.com

poniedziałek, 23 czerwca 2008
Das Aus für Multikulti und Polylux - Niemcy likwidują radio i TV dla cudzoziemców (Polacy mają Traktat od 1991 r.)

Öffentlich empfohlen von:
SOWA

Kommentare

23.06.2008 - 02:38 SOWA
0 Od 1991 r. obowiązuje Traktat między Polską a RFN, który przewiduje, że Polacy w Niemczech powinni mieć dostęp do mediów. W 1996 r. Polnisches Kulturzentrum e.V. powołał Fachgruppe für unabhängige Polnische Presse in Deutschland. Ambasador Byrt przeszkadzał w działalności Polonii, Konsul Generalny w Kolonii Elżbieta Sobótka działała na szkodę Polaków, tak samo jak Wspólnota Polska żydokatolika Stelmachowskiego.
http://polonia.blox.pl   
http://zgoda.blox.pl  

Für die fast 500.000 Türken der Hauptstadt gibt es immerhin noch ein Privatsender mit Metropol FM, auch die Russen haben ihr Programm.

...die fremdsprachigen Redaktionen 2009 im Archiv des Senders verschwinden, genauso wie ein Stück Integration
http://www.oneview.de/home/link_details.jsf?linkID=52338589
http://www.oneview.de/SOWA
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
kosiewski.