ANGORA, Wochenblatt auf polnisch, Dortmund - Głos Polski, Pismo dla Polaków w RFN, Recklinghausen - KURIER, Hamburg - SOWA, YES-Poland, mmagazyn europejski, Frankfurt am Main
czwartek, 05 lipca 2007
Oświata ma 15 lat, Panie Konsulu, a z okazji 10-lecia b. konsul wręczyła medale ludziom, którzy działali na szkodę Oświaty
 
Prezes i Konsul
Prezes i Konsul
37,4 KB
Użytkownik: kulturzentrum
ludzie
----- Original Message -----
Sent: Tuesday, July 03, 2007 11:09 AM
Subject: Ihre Email vom 20.6.2007

Sehr geehrte Frau Sulkowska-Kneier,
herzlichen Dank für Ihre Nachricht, die ich ebenso wie den von Ihnen erwähnten Spiegelartikel aufmerksam gelesen habe. Ich freue mich über Ihre vertrauensvollen Wortmeldungen und bin zuversichtlich, dass sich das Vertrauen zwischen dem polnischen und deutschen Volke weiter entwickeln und festigen wird.

Mit freundlichen Grüssen

Dr. Christoph Bergner


----- Original Message -----
Sent: Tuesday, July 03, 2007 2:14 PM
Subject: Wtr: Ihre Email vom 20.6.2007/Artykul niem. tygodnika "Der Spiegel" Nr. 25

> Informacja dla Komisji Lacznosci z Polakami w Sejmie & rzecznik@mswia.gov.pl
> Informacja dla Ambasady RP w Berlinie/Pan Ambasador
>
>    </HTML>
>
Czy Komisja Sejmowa formalnie tylko zapytała MSZ, zeby wysłuchać zdawkowych wyjaśnień, czy też
nie miała kontaktu z prawdziwymi przedstawicielami Polaków w Niemczech, bo nie chciała mieć, ani kontaktów, ani pojęcia o tym, dlaczego MSZ działa na szkodę Polaków w Niemczech od podpisania traktatu w 1991 roku i też nie chce kontaktu z Polakami, bo ma w Niemczech swoich ludzi żydowskiego pochodzenia występujących za Polaków w Niemczech?
Konsul Generalny RP w Kolonii
Konsul Generalny RP w Kolonii
51,8 KB
Użytkownik: kulturzentrum
ludzie
Komisja przyjęła odpowiedź MSZ nt. praw niemieckiej Polonii
Sejmowa komisja łączności z Polakami za granicą przyjęła odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) na dezyderat, w którym posłowie wezwali do podjęcia pilnych działań mających na celu skłonienie Niemiec do przestrzegania praw polskiej mniejszości narodowej.
Zdaniem komisji, strona niemiecka nie wywiązuje się z postanowień Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z czerwca 1991 r. Uwagi posłów w szczególności dotyczą praw mniejszości narodowych do nauki języków ojczystych. Komisja zasugerowała ministerstwu zachowanie symetrii działań podejmowanych przez polski rząd, m.in. nakładów finansowych, odpowiednio do realizowanych przez Niemcy przedsięwzięć na rzecz oświaty polonijnej. Według posłów Polska powinna w tej sprawie wzmocnić swoje stanowisko wobec rządu niemieckiego.

W odpowiedzi na dezyderat, podsekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przyznał, że realizacja przez stronę niemiecką Traktatu, w części dotyczącej prawa do nauki języka polskiego, "pozostaje niezadowalająca". Podkreślił także, że w tej sprawie MSZ podejmuje różnorodne inicjatywy, m.in (...).
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
kosiewski.