ANGORA, Wochenblatt auf polnisch, Dortmund - Głos Polski, Pismo dla Polaków w RFN, Recklinghausen - KURIER, Hamburg - SOWA, YES-Poland, mmagazyn europejski, Frankfurt am Main
wtorek, 20 grudnia 2005
założył sobie siatkę jawnych współpracowników jako tzw. Konvent organizacji polonijnych finansowanych z Senatu RP

7.12.2005 Amtsgericht Bochum im Namen des (deutschen) Volkes, Urteil (in Sache: Bund der Polen in Deutschland)  2005 - próba likwidacji Związku Polaków w Niemczech przy pomocy MSZ w Warszawie, konsula w Köln, sądu w Bochum i Radia Maryja

http://kurier.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?120001 

“Rzeczpospolita 2005-11-19 POLSKIE PROGI  My, Europa

Ze Stefanem Mellerem, ministrem spraw zagranicznych, rozmawiają Jan Skórzyński i Jędrzej Bielecki. Polakom w Niemczech ten BYRT nie podoba się także za kryminalizację tzw. działaczy polonijnych , bo przymusił paru klientów ambasady  do zawiązania  tzw. Konwentu Polonii Niemieckiej,  którzy to ludzie powinni  sami się ujawnić i przyznać, czy współpracowali jeszcze z jakąś tajną służbą (przyznał się do jednej tajnej służby,  komunistycznej , wywiadowczej - jako były agent wywiadu wojskowego WSI, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej, dr Andrzej BYRT) 

- Na razie na placówkach i w samym MSZ silna jest pozycja ludzi związanych z wywiadem i innymi służbami specjalnymi. Czy pan zamierza z tym skończyć?

Jak czytam opisy dawnych MSZ, to widzę, że resort spraw zagranicznych na całym świecie jest miejscem, gdzie się stykają rozmaite sensory funkcjonowania państwa. Rzecz nie polega na tym, czy ten czujnik ma funkcjonować, czy nie. On musi funkcjonować. Rzecz polega na ocenie jego właściwości, przydatności, ponieważ teraz są nowe technologie struktury czujnika i trzeba się po inżyniersku przyjrzeć jego rozmaitym modelom.

- W tej sferze będzie więc czystka?

Mówiłem już, jestem zwolennikiem nowych technologii, jeżeli chodzi o budowę czujników.

- Czy jest pan zadowolony z tego zastępu ambasadorów, jaki ma obecnie Polska?

Zdecydowanie nie ze wszystkich, choć z większości zdecydowanie tak.

 

zdecydowanej większości Polaków w Niemczech zdecydowanie nie podoba się żenujące utrzymywanie na państwowej posadzie ambasadora RP w Berlinie dra Andrzeja BYRTA, którego dziennikarze Rzeczypospolitej ujawnili jako odpowiedzialnego za kryminalną aferę (przekręt podpisany,dokonany) dotyczącą budowy tzw. wirtualnej ambasady - za co Kwaśniewski Aleksander zesłał Byrta na immunitet dyplomatyczny. 

  • Andrzej Reiter - w USA - nie podoba się zdecydowanej większości Polonii w USA

  • w Ameryce Południowej - ludzie pokroju Byrta zatruwają życie Panu Prezesowi Kobylańskiemu

  • w Kanadzie - podniesiono rękę na  Kongres Polonii Kanadyjskiej

  • in der Bundesrepublik Deutschland war der Botschafter Byrt 

Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
kosiewski.