ANGORA, Wochenblatt auf polnisch, Dortmund - Głos Polski, Pismo dla Polaków w RFN, Recklinghausen - KURIER, Hamburg - SOWA, YES-Poland, mmagazyn europejski, Frankfurt am Main
wtorek, 12 lutego 2013
Lepszej polityki Tuska i Radka Sikorskiego wobec Polaków w Niemczech nie może już chyba być, Panie Kierowniku!

Szanowni Państwo,

 

zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o wzięcie udziału w badaniach Polacy w Niemczech organizowanych przez Instytut Zachodni w Poznaniu.

Celem badania jest uzyskanie informacji na temat roli organizacji w życiu osób pochodzenia polskiego mieszkających na terenie RFN. Dane zebrane dzięki Państwa udziałowi mogą pomóc w przygotowaniu lepszej polityki wobec Polaków w Niemczech. Będzie to jednak możliwe tylko gdy obraz uzyskany w badaniach będzie reprezentatywny. Dalego tak ważnej jest by każda organizacja wypełniła ankietę!

Ankietę można wypełnić w Internecie klikając na link http://polskie-organizacje-w-niemczech.ankietka.pl/ lub pobierając plik ze strony Instytutu Zachodniego (www.iz.poznan.pl/polonia) i przesyłając go na adres polonia@iz.poznan.pl. Wypełnienie ankiety zabierze Państwu około 30-40 minut.

Część pytań może się wydać nazbyt szczegółowa lub wręcz niedyskretna (np. pytania o dochody organizacji czy liczbę członków) – prosimy, by Państwo się nie zrażali. Chcemy dowiedzieć się, jaka jest kondycja polskich organizacji działających w Niemczech. Interesują nas nie tylko większe i sformalizowane organizacje, ale także te mniejsze.

Dane, które uzyskamy w czasie trwania badania, będą poufne. Oznacza to, że nazwa organizacji – potrzebna do identyfikacji tych organizacji, które nie wzięły udziału w badaniu – zostanie usunięta z naszych dokumentów, a wszystkie uzyskane informacje będą opracowane statystycznie, co uniemożliwia identyfikację organizacji.

Przykład wykorzystania danych z wcześniejszego badania realizowanego przez Instytut Zachodni znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

(http://www.swp.org.pl/indexa465.html?id=pwko115_00).

Więcej informacji na temat Instytutu Zachodniego można uzyskać na stronie www.iz.poznan.pl.

Ponieważ zależy nam by badanie dało jak najbardziej reprezentatywne wyniki, prosimy o przekazanie informacji o naszym badaniu także do innych zaprzyjaźnionych organizacji. Jeśli Państwa organizacja już nie istnieje lub jest nieaktywna, prosimy o wiadomość na adres polonia@iz.poznan.pl.

Jednocześnie prosimy Państwa o pomoc w dotarciu do polskich przedsiębiorców działających na terenie RFN. Jeśli znacie Państwo polskie firmy – nie tylko te większe, ale także te mniejsze, jednoosobowe lub rodzinne, prosimy o przesłanie im linku do ankiety http://polska-przedsiebiorczosc-w-niemczech.ankietka.pl lub bezpośrednio na stronę Instytutu Zachodniego (www.iz.poznan.pl/polonia).

 

Dziękuję za pomoc!

 

Michał Nowosielski

Kierownik Projektu „Polacy w Niemczech”

 
----- Original Message -----
Sent: Tuesday, February 12, 2013 12:39 PM
Subject: Projekt badawczy „Polacy w Niemczech”


Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
kosiewski.