ANGORA, Wochenblatt auf polnisch, Dortmund - Głos Polski, Pismo dla Polaków w RFN, Recklinghausen - KURIER, Hamburg - SOWA, YES-Poland, mmagazyn europejski, Frankfurt am Main
sobota, 24 lutego 2007
MSZ realizuje politykę w stosunku do Polonii

Andrzej Kaczorowski, Konsul Generalny RP w Kolonii

  • Na rzecz Polonii
    Na rzecz Polonii
    00:13 | 627 KB
    Użytkownik: kulturzentrum
    polonia polska

http://kulturzentrum.wrzuta.pl/katalog/5W1WB5TPV6/konsulat_generalny_rp_w_kolonii

Banda złoczyńców, czyli tzw. konwent Polonii w Niemczech

Katalog: Konsulat Generalny RP w Kolonii

26.1.2007Następny »
poniedziałek, 19 lutego 2007
rządowy projekt zmian w ordynacji wyborczej zapowiada utworzenia jednego okręgu dla całej Polonii żydowskiej

Tekla Stańczyk: glosa na temat
 
Rządzący w Polsce  nieudaczni żydokomuniści nie chcą już budować IV Rzeczypospolitej. Chcą  odpowiedzialność za całe zło i wszystkie krzywdy wyrządzane Polsce i Polakom przerzucić jeszcze tylko na tę część Narodu Polskiego, która żyje poza Ojczyzną.  Za pomocą jednego, niezrównoważonego żyda, który dla wygody rządzących w Polsce zechce oficjalnie porzucić pewny zasiłek dla bezrobotnego na Zachodzie na rzecz niepewnego immunitetu oraz ubezpieczeń ZUS-owskich tak samo niepewnych jak społeczne asystentki posłów w niemiłosiernie psutym państwie.
Polonia w Niemczech nie będzie chyba  radziła premierowi Kaczyńskiemu, żeby zatrudnił sobie nowego doradcę ds. Polonii, bo jeśli oni w kraju sami lepiej wiedzą, to po co im radzić?
Polonia to miliony Polaków poza granicami kraju, którzy myślą w odróżnieniu od cepeliowskiej Polonii z ulicy Wiejskiej i z Krakowskiego Przedmieścia.
Tekla Stańczyk
 Głupotą przebijacie wszystko, w parlamencie powinni zasiadać przedstawiciele tych, którzy płacą podatki. Ich przedstawiciele (bo nie mogą wszyscy bezpośrednio) decydują o kierunkach i sposobach ich dystrybucji. Skąd ta potrzeba decydowania co ma się dziać tam gdzie nie mieszkają? Jak jakiś mosiek co onegdaj w drodze z rosji do usa ma decydować co robić z podatkami, które płacę, a są one jednymi z większych [%] na świecie.

~jureczek, 19.02.2007 06:32
 
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,27762814,76548333,3261486,0,forum.html
 
Komentowany artykuł: 
Polonia będzie miała swoich posłów [27]
 
"Wprost": Nowy okręg wyborczy, wyłącznie dla Polaków mieszkających za granicą, w którym wybranych będzie dwóch posłów i jeden senator - takie zmiany przewiduje rządowy projekt zmian w ordynacji wyborczej.
Polonusi będą mogli głosować korespondencyjnie. W specjalnej przesyłce dostaną kartę do głosowania. Wypełnią ją i w załączonej kopercie odeślą do najbliższej komisji wyborczej. Koperty zostaną otwarte w dniu wyborów.

- Komitety będą zgłaszały listy swoich kandydatów tak, jak do każdego innego okręgu, mówi Michał Dworczyk, doradca premiera ds. Polonii i Polaków zagranicą.
http://wiadomosci.onet.pl/1488550,11,item.html
czwartek, 15 lutego 2007
czy zyd majer wykorzystuje sluzbowy emajl w ambasadzie polskiej tylko do zaspokajania prywatnych, niskich poczeb?

----- Original Message -----
From: Donat LUSK
Sent: Wednesday, February 14, 2007 2:17 PM
Subject: czy zyd majer wykorzystuje sluzbowy emajl w ambasadzie polskiej tylko do zaspokajania prywatnych, niskich poczeb?

w plany
współfinansowania ze składki polskiej niemieckiego ośrodka w Garmisch, gdzie już od roku trenowani są
zawodnicy z jednostek wojskowych Pakistanu
  

----- Original Message -----
Proszę o zaprzestanie przesyłania mali na moją skrzynkę. Dziękuję.

Marek Meyer
 
 -Original Message-----
From:
kulturzentrum_@yahoogroups.de [mailto:kulturzentrum_@yahoogroups.de]On Behalf Of SOWA
Sent: Wednesday, February 14, 2007 5:59 AM
To:
sowa-frankfurt@yahoogroups.de; kulturzentrum@yahoogroups.de; sowa-frankfurt@googlegroups.com; kulturzentrum1@yahoogroups.de; kulturzentrum_@yahoogroups.de
Subject: [sowa] Dzien dobry, dzis swiety Walenty; Polska wycinanka ludowa; Matthias Kneip von Stefan Kosiewski; Pegaz, Praga;Jan Grudniewski ; Legion Etrangere;Krzysztof Jabonski; polityka wojenna Sztajnmajera;
wtorek, 13 lutego 2007
Rzeczpospolita kryje udział Byrta w machlojach i geszeftach z żydami, co podawali się za polskich architektów

 Andrzej Byrt, jako Ambasador RP (pierwszy z prawej)

Rzeczpospolita na 1. stronie podejmuje przypomniany przez nas wczoraj temat machlojek i żydowskich targów o miliony  złotych, które straciła Polska, bo dwóch cwaniaków wpadło na  szatański pomysł, że jak się spisze i podpisze tak umowę, żeby nic nie dało się zrobić, to będzie można skasować za przetarg, a państwo polskie nie będzie musiało płacić wielomilionowego odszkodowania, bo się z nim pójdzie na ugodę. 

 Tekla Stańczyk: Glosa na temat

Rzeczpospolita podjęła temat żydowskich machlojek, jakie miały miejsce w związku z planowaną budową w Berlinie nowego budynku ambasady RP poruszony wczoraj przez magazyn europejski sowa, ale tylko po to Rzeczpospolita podjęła, żeby jedną osobę podpisującą umowę na budowę wirtualnej ambasady nazwać +polskim architektem+ a o drugiej zmawiającej się i podpisującej za MSZ osobie (Ambasadorze Andrzeju Byrcie) nie wspomnieć nawet jednym słowem.

Rzeczpospolita poprosiła Władysława Bartoszewskiego o dwa słowa komentarza na ten temat.

Bartoszewski  odebrał w rocznicę największej w historii Polski katastrofy budowlanej na terenach Katowickich Targów przyznany mu w Katowicach laur za kompetencję ( o wysokości wypłaconej w złotówkach sumy lauru prasa nie informowała ograniczając się do informowania o głosach protestów, że to niemoralne, żeby obywatel Izraela na karuzeli stanowisk świętował, kiedy za murem Polacy opłakują wciąż zabitych górników, a rodziny zabitych nie dostały jeszcze ani grosza odszkodowania.

I ten to Władysław Bartoszewski, który kasuje nie tylko jako Szef Rady Nadzorczej LOT-u ale przede wszystkim jako Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej STU Ergo Hestia, a nie rzucająca się w oczy  firma ERGO ma na własność większość terenów w Niemczech, w które warto było zainwestować, wypowiedział się jak fachowy nadzorca (kapo), dla którego najważniejszy jest ruch w geszefcie:  

[

Władysław Bartoszewski
SEWERYN SOŁTYS
kraj_a_5-1.F.jpg
..] Błędem było skreślenie z budżetu na 2002 rok środków przeznaczonych na budowę ambasady. 

W listopadzie 2005 r. Sąd Rejonowy w Gliwicach uznał, że klientowi ubezpieczalni należy się odszkodowanie od tej ubezpieczalni. Hestia nie odwoływała się od wyroku i wypłaciła świadczenie.  Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej STU Ergo Hestia były Minister Spraw Zagranicznych RP, pan Prof. Władysław Bartoszewski nie dostrzegł nic niestosownego w działaniach Zarządu swojej firmy, nic godzącego w jej interesy , nie odpowiadającego stanowi prawnemu w Polsce, wewnętrznie sprzecznego, czy też kuriozalnego. Nie wypowiadał się publicznie na ten temat.
W sprawie machlojek, na których MSZ stracił 17 milionów złotych  były minister w rządzie Buzka także nie musiał się wypowiadać w tak beztroski, antypolski sposób.
Rzeczpospolita w podobnie beztroski sposób konkluduje:
Konkursy na projekt i poprowadzenie budowy nowej trwają już dziesięć lat, kosztowały ponad 17 mln zł. MSZ wyrzuciło pieniądze w błoto: właśnie posłało do kosza wszystkie dotychczasowe projekty.
Bo przecież jeśli samo dostrzeżenie faktu nie jest równoznaczne z zakończenieniem rozumowania na jego temat, zaś Naród Polski można tak samo łatwo oszukać jak każdy inny naród, to  nie można mu chyba namolnie wciskać ciemnoty przez wieki.
MSZ nie może chyba jak Bartoszewski zamiatać śmieci pod dywan, ukręcać łba sprawie, wyrzucać do kosza dokumentacji, bo jeszcze jest w Polsce Prokuratura a Milicja dopiero drugi dzień ma nowego Ministra, i rządy w Polsce dla Polaków sprawuje Partia Prawo i Sprawiedliwość odwołująca się do jakiś zasad i etyki,  a nie żydokomunistyczna banda niewykształconych ubeckich potomków, dla których ważna jest tylko prywatna korzyść, uzyskany z rabunku przychód.
Polski Ośrodek Kultury we Frankfurcie od lat wskazywał publicznie na niewłaściwe zachowania Andrzeja Byrta, które mogły wynikać z jego uwikłania w sprzeczne gry interesów różnych tajnych służb, a nie tylko jednej, szpiegowskiej siatki agentów WSI, do której Byrt się zwerbował jeszcze w PRL-u, żeby cynicznie zrobić karierę w dyplomacji i odnieść prywatny, finansowy sukces. Bo przecież nie można posądzać Byrta o bezmyślność i całkowity brak nawet niskich pobudek. Czyli o to, że bez przekonania ale  i bez skrupułów służył  katom Narodu Polskiego, bezwzględnym generałom, którzy zabitych księży nie zaliczali do  strat własnych, a wzlotów intelektualnch dokonywali na ulicy Ikara w Warszawie, w cudzym domu, tak samo zawłaszczonym jak złoto z akcji "żelazo" , czy też miliony z "wirtualnej ambasady".
Tekla Stańczyk
niedziela, 11 lutego 2007
agent wywiadu PRL, były Ambasador RP w Niemczech Andrzej Byrt odznacza niemieckiego żyda, a Polakom odmawia szacunku

Polski Ośrodek Kultury /Polnisches Kulturzentrum e.V. protestuje przeciwko rozpowszechnianiu fałszywych informacji przez pracowników Ambasady RP w Niemczech kierowanej przez Andrzeja Byrta, który w oświadczeniu lustracyjnym przyznał się do szpiegowskiej działalności na szkodę państw Unii Europejskiej i NATO.

Działania prowadzone przez Andrzeja Byrta na szkodę Polaków w Niemczech dokumentują przedstawione tu pisma:

Polacy protestują: Ambasada RP rozpowszechnia fałszywe informacje!

Kryminalnym aspektem przebywanie Andrzeja Byrta na posadzie dyplomatycznej w Niemczech była afera z umową na budowę tzw. wirtualnej ambasady (Rzeczpospolita donosiła), zgodnie z którą to umową, niemieckie firmy miały kasować także wtedy, kiedy nie miały nic budować.

Po ujawnieniu tej kryminalnej afery z podpisaniem przez Byrta umowy, która miała kosztować wielokrotnie więcej, niż roczny budżet całego MSZ, Byrtowi skończyła się kadencja i zastąpił go na posadzie ambasadora Jerzy Kranz.

Aby uchronić Byrta przed wezwaniem do prokuratury Aleksander Kwaśniewski najpierw mianowała Byrta ministrem w Kancelarii Prezydenta RP, a potem odwołał Kranza po kilku miesiącach urzędowania i mianował na jego miejsce z powrotem Byrta.

Prezydent Kaczyński nie mianował jeszcze Byrta ministrem, ani ambasadorem ale i Rzeczpospolita nic nie donosi na temat afery na budowie wirtualnej ambasady.

Tymczasem jednemu z kolegów Kwaśniewskiego już się u.rało, i nie został Siwiec oskarżony o zbrodniczą grabież mienia państwowego (realny hotel Juventuru we Wrocławiu), więc Byrt Andrzej czeka sobie też spokojnie na przedawnienie, bo ma do tego prawem cadyka prawo.  

Stan David Ligoń

Konsul Szynka Andrzej kłamie, że Ambasada nie ma pozytywnych opinii działaczy znanych jej od dziesiątków lat

 Offenbach, Związek Polaków, Pani Janina pierwsza z lewej

Frankfurt nad Menem, Pani Janina Roeseler-Łosowska na spotkaniu z Konsulem RP w Polskim Ośrodku Kultury

13:10, kulturzentrum , Haus Grieheim
Link Skomentuj »
Pan Stanisław Zarzyczny na spotkaniach w Polskim Ośrodku Kultury:
 drugi z prawej
23:38, kulturzentrum , Haus Grieheim
Link Skomentuj »

              St. Zarzyczny  

01:26, kulturzentrum , Haus Grieheim
Link Skomentuj »
Centrala w Bochum przez dziesiątki lat przyjmowała wpłaty od skarbnika Oddziału, któremu nie chciała sama wystawić opinii

 

Pani Janina została upokorzona przed śmiercią przez Zarząd Główny Związku Polaków w Niemczech spod znaku "rodła", dla którego przez dziesiątki lat zbierała składki od członków oddziału związku w Offenbach.

Przed śmiercią przekazała Halinie Müller-Balińskiej książeczkę oszczędnościową z sumą 5 000 DM, która stanowiła resztę składek mającą pozostać na potrzeby oddziału Frankfurt. Wniosek o wyjaśnienie tej sprawy i ukaranie winnych zgłoszony został na piśmie do Walnego Zebrania Związu jeszcze za życia Pani Janiny, żaden z kolejnych 3 prezesów związku nie podjął się wyjaśnienia tej brudnej sprawy.

Pani Janina nie otrzymała żadnego odznaczenia państwowego, nie otrzymała nawet pośmiertnie odznaki honorowej Związku Polaków w Niemczech.

Bochum

Zofia Kacperska, Verein der Polen "Lechia" Hanau pisze Podziękowanie dla kol. Zarzycznego i DONOS na niego do Ambasady RP
Zofia Kacperska

podziekowanie

Zofia Kacperska pisze Podziękowanie dla kol. Zarzycznego i jednocześnie wystawia fałszywe świadectwo wieloletniemu byłemu prezesowi swojego stowarzyszenia

Kacperska do Ambasady

sobota, 10 lutego 2007
Waldemar Malinowski, Kilonia: z dyplomatami placówek RP, którzy działali na szkodę starych i aktywnych organizacji polonijnych

w pierwszym rzędzie, od lewej: Renata Marschall-Malinowski, Waldemar Malinowski, Jerzy Wydra, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP - we Frankfurcie nad Menem 1996 r.

01:50, kulturzentrum , Haus Grieheim
Link Skomentuj »

http://polonia.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?143431

Szanowna pani Barcewicz,

dziekuje Pani za poczte. Rowniez w Niemczech spotykalismy sie bardzo czesto z dyplomatami placowek RP, ktorzy dzialali na szkode starych i aktywnych organizacji polonijnych. Zycze powodzenia.

Z serdecznym pozdrowieniem

W. Malinowski

 
 
----- Original Message -----
Sent: Thursday, February 08, 2007 7:37 PM
Subject: List otwarty USOPAL do Premiera

>
>
> Szanowni Panstwo
>
> przekazujemy do Panstwa wiadomosci oficjalny list USOPAL do Prezesa Rady
> Ministrow Jaroslawa Kaczynskiego. 
> z wyrazami szacunku
>
> Lidia Barcewicz
> Biuro USOPAL w Montevideo
----- Original Message -----

Sent: Friday, February 09, 2007 9:36 AM
Subject: RE: sowa magazyn europejski Montevideo, List otwarty USOPAL do Premiera
Od Polnisches Ku...
Od Polnisches Ku...
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
kosiewski.