ANGORA, Wochenblatt auf polnisch, Dortmund - Głos Polski, Pismo dla Polaków w RFN, Recklinghausen - KURIER, Hamburg - SOWA, YES-Poland, mmagazyn europejski, Frankfurt am Main
sobota, 31 stycznia 2009
Stefan Kosiewski: Protest Polskiego Ośrodka Kultury przeciwko wykorzystywaniu Polonii przez MSZ
Od Polnisches Kulturzentrum e.V.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP instrumentalnie wykorzystuje środowiska polonijne w Niemczech do realizacji swojej polityki, a jest to rzecz niewątpliwie skandaliczna i niedopuszczalna. Bo można przecież w celach wielkich i w interesie narodowym Polski współpracować z Polonią w sposób godny, z uznaniem partnerskiego charakteru tej współpracy i z szacunkiem dla zasady pomocniczości (Subsidiaritätprinzip), jak nakazuje katolicka nauka społeczna.
Tymczasem w wypowiedzi zastępczyni rzecznika MSZ Justyny Lewańskiej, przytoczonej przez zbliżoną do kręgów rządowych gazetę "Nasz Dziennik", bezczelne szczerzy gębę żydokomunistyczny terror haniebnej przeszłości MSZ-u:
"będziemy nadal wywierać naciski w tej sprawie, wykorzystując również środowiska polonijne w Niemczech". Środa, 29 marca 2006, Nr 75 (2485)
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20060329&id=sw21.txt

Szanowny Panie Ministrze Meller,
nie ma takich środowisk polonijnych w Niemczech, które dadzą się wykorzystywać Pana pracownikom. Są pojedynczy ludzie, jednostki gotowe zawsze do wypełniania w każdych okolicznościach agenturalnych poleceń. Nie można jednak tych żałosnych osobników określać mianem środowisk polonijnych. Czy mógłby ktoś sobie wyobrazić podobną niefrasobliowść w ustach rzcznika dajmy na to izraelskiego ministerstwa? Diaspora żydowska uporałaby się niewątpliwie z niewłaściwymi supozycjami we właściwy sposób.
Jest rzeczą zrozumiałą, że były agent służb komunistycznych w Brukseli Andrzej Byrt może chcieć odejść ze stanowiska Ambasadora RP w Berlinie w aurze obrońcy dobrego imienia Polski, a nie jako człowiek, który wykorzystał kilka lat temu kilka osób w Niemczech do zawiązania sprzysiężenia określanego jako tzw. konwent organizacji polonijnych w Niemczech, który jest tylko zwykłą bandą złoczyńców.
Polskie organizacje w Niemczech nie przykładały ręki do zakładania szajki, przed którą skutecznie przestrzegliśmy Pana Prezydenta Kaczyńskiego 8.03.2006. ( wspomnienie poniżej ), Polacy zachęcają serdecznie Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP do gruntownych przewartościowań i dokonania niezbędnych zmian.
Z szacunkiem
Stefan Kosiewski, Prezes Polskiego Ośrodka Kultury
Frankfurt nad Menem, 31. 03. 2006
Von: "SOWA" Mi 8, Mär 2006
Prezydent Lech Kaczyński rozpoczął w środę dwudniową, roboczą wizytę w Niemczech, która służyć ma poznaniu (...)
i spotka się z konwentem organizacji polskich w Niemczech.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3200486.html
Informuje się niniejszym, że tzw. konwent organizacji polskich nie jest prawnie zarejestrowaną organizacją, ( nie jest podmiotem prawa: nie ma statutu, konta w banku, nie ma żadnej ustalonej liczby członków, nie ma żadnego ciała kontrolnego, żadnych mechanizmów demokratycznych, nie ma żadnego nadzoru nad powierzonymi tej bandzie finansami ani polski Urząd Skarbowy, ani niemiecki Finanzamt); ta szajka nie ma prawa do występowania w imieniu Polaków żyjących w Niemczech.
Tzw. konwent organizacji polskich w Niemczech jest zwykłą bandą złoczyńców, którą były agent komunistycznych służb specjalnych Andrzej Byrt (aktualnie na posadzie ambasadora RP w RFN, odpowiedzialny za podpisanie kryminalnej umowy o budowę tzw. wirtualnej ambasady, Rzeczpospolita informowała) powołał sobie - z kilku osobników żydowskiego pochodzenia i osób świadomie współpracujących z byłym agentem komunistycznych służb specjalnych - w celu kasowania pomocy finansowej, którą rządy RFN i RP zobowiązały się w traktacie z 17.6.1991 roku udzielać zorganizowanym grupom mniejszości polskiej w Niemczech.
http://zgoda.blox.pl
http://sowa.mypodcast.com/200603_archive.html

----- Original Message -----
Sent: Saturday, January 31, 2009 1:20 PM
Subject: AW: [sowa] Arykuł

Wir wünschenuns keine Beiträge mehr!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wtorek, 20 stycznia 2009
Ksiezy mamy w parafii z przydzialu, ale rabinów mozemy sobie dobierac; Re: Zydzi w Polsce

Ksiezy mamy w parafii z przydzialu, ale rabinów mozemy sobie dobierac; czy nie ma Pan sobie nic do zarzucenia w przedmiocie zawieranych znajomosci?

----- Original Message -----
  From: Krzysztof Cierpisz (G)
  To: 'SOWA'
  Sent: Tuesday, January 20, 2009 2:54 PM
  Subject: SV: czy Pan chce administratora sowy skazac za antysemityzm? Re: Zydzi w Polsce

  Michael Hermon

  Radio Kol Polin ( za polskie pieniadze)

  Zona Malka Kafka ( poprzednio Kawka)

  Sekretarz w BB

  ZP

  KC

  PS

  Prawde mowi moj znajomy rabin , ze gojow trzeba prac po mordach.

  Glowa goja nic nie rozumie!

http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/c235d96857db0b98?hl=pl

----- Original Message -----
Sent: Tuesday, January 20, 2009 11:34 PM
Subject: SV: sowa magazyn europejski opis nie pasuje do zdjec, w opisie mowa o biciu gojow po mordach, a na fotkach same semickie buzie i nikt nikogo nie bije

Dzieki temu zawsze wiem to co jest na czasie.

KC

Saturday, Jan 17, 2009

Poznańskie Koziołki, czyli Manifestacja Siły Izraela w Polsce, Gaza, gawiedź i igrzyska

(40 downloads) Download this episode/ ściągnij mp3, wysłuchaj (7 min)  
http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/9c64c11f4ffe4401?hl=pl

http://www.tvp.info/news.html?directory=120&news=863282

wiceprezydent Poznania Frankiewicz skrytykował pokojową manifestację
przewodnicząca gminy żydowskiej nie ukrywała swojego oburzenia (" ze względu na gości z Izraela, bo tam pociski na nich lecą")

na internetowej stronie TVP
Toczy się dyskusja postów: 1 / ostatni dodany 2009-01-15 12:03:

jedyny Komentarz dopuszczony przez administratora internetowej strony TVP to tendencyjny, skierowany do Ambasadora Dawida PELEGA list byłego działacza podziemnego radia Solidarność ze Swidnika, który po wpadce i aresztowaniu w 1984 r. przez SB, został zwolniony na mocy amnestii, a następnie dostał paszport i zgodę SB na wyjazd z tajną misją do Włoch, której celem było uzyskanie pomocy finansowej z Zachodu, misję wypełnił, wrócił wnet z pieniędzmi, potem wyróżniony został m.in. odznaką Zasłużony dla Lubelszczyzny
Ireneusz Haczewski otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
Barbara Haczewska otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
http://www.ireneusz.haczewski.pl/zyciorys.html

Donat Lusk: Poznańskie Koziołki, czyli Manifestacji Siły Izraela w Polsce, Gaza, gawiedź i igrzyska

Odznaczony Haczewski nie dostrzega faktu popełnienia pospolitego przestępstwa przez obywatela Izraela w Polsce. Nie widzi przestępstwa popełnionego przez policję, która zatrzymała w Poznaniu Polaków, pobite ofiary bandyckiego napadu dokonanego przez obywatela Izraela na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a nie zatrzymała sprawcy napadu, którego twarz udokumentowana została kamerą państwowej Telewizji Polskiej.

Wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz zapomniał, że ma obowiązki służbowe i jest zobowiązany niezwłocznie złożyć zawiadomienie o popełnieniu w jego obecności przestępstwa przez obywatela Izraela w zarządzanym przez siebie mieście a Prokuratura w Poznaniu zapomniała, że zobowiązana jest z urzędu do uruchomienia dochodzenia w sprawie pogromu dokonanego w tym mieście w styczniu 2009 roku przez żyda na Polakach. Nie wiadomo, czy zadbano o to, żeby sprawca nie uciekł z kraju.

Przewodnicząca gminy żydowskiej w Poznaniu może być wezwana na rozprawę w charakterze świadka i wtedy może nie kryć swojego oburzenia ze względu na gości z Izraela, z których to gości jeden gość - na tradycyjnie od wieków gościnnej Ziemi Polskiej - dopuścił się aktu ucierania nosa Polakom pięściami.

Odznaczony H. nie podejmuje tematu prania się przed kamerami po pyskach, bo wychodzi z anachronicznego założenia, że żyd nie będzie przecież ciągał po sądach w Polsce żyda, bo od czego jest kahał? Jeżeli więc już prowokowana jest jakaś dyskusja przy wszystkich, bo gdzie się bije dwóch żydów, tam dialektycznie trzeci powinien na tym skorzystać, to trzeba chyba rozważyć talmudycznie, że jak już jeden jest w rytualnym stroju starozakonnym (kiepa na kiepełe), to pewnie rozchodzi się o to, żeby Polacy wiedzieli, że obcych i żydów to mamy tak naprawdę gdzieś, poza Polską, a w Polsce to tylko gościnnie Ambasador Izraela Peleg i jego asysta robią jeszcze za żyda, no i biedna przewodnicząca gminy żydowskiej, która nikomu nie chce przecież źle.

Michał Boni też nikomu nie zaszkodził, choć za młodu się buntował, jak odznaczony na starość H. i wyróżniona z transparentem do protestu młodzież anarchistyczna nawiązująca charakterem swojego wystąpienia nie tyle do myśli Bakunina, co raczej do praktyków ruchu Wolność i Pokój, który był w Polsce w ciężkich czasach żydokomuny Rakowskiego, Urbana i Kiszczka, kiedy trzeba było pisać lekką ręką donosy na kolegów, żeby móc wytrwać w godności i wyrobić się w końcu przy Tusku na ministra, jaskółkę przemian.

A poza tym Polska to jak wiadomo nie Izrael, a Mossad to nie SB, i gdzieś są na pewno schowane dobrze spalone rzekomo archiwa, a prawda jest taka, że Koziołki wypuszcza się w Poznaniu na wieżę, kiedy gawiedź spragniona uciech, a chłopa się upija.

Z Frankfurtu nad Menem mówił
Donat Lusk
http://sowa.mypodcast.com/200901_archive.html
Podczas przemówienia ambasadora Izraela w Polsce w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej doszło w środę wieczorem do przykrego incydentu
http://pkn.blox.pl/2009/01/Poznanskie-Koziolki-czyli-Manifestacji-Sily-1.html
Polski Komitet Narodowy

Posted by sowa at 5:46 PM |  MAKE A COMMENT   

http://sowa.mypodcast.com/200901_archive.html

Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
kosiewski.